vKontakte.ru přihlášení

Sociální sítě už dávno nejsou doménou gigantů, jako je Facebook, Twitter, či Google+. Stále častěji na trh pronikají i méně známé, někdy o to víc populární portály. O jednom z nich bude i dnešní článek – vkontakte.ru.

Ruská sociální síť

Vkontakte.ru je ruská sociální síť, jež byla spuštěna v roce 2006. Původní záměr konkurovat dalšímu ruskému serveru, Odnoklassniki.ru, už se dávno přehoupl v konkurenci samotnému Facebooku. Nutno ovšem podotknout, že Vkontakte.ru je skutečně populární pouze v Rusku a na Ukrajině. V Evropě a na západě stále neohroženě vládne Facebook. V současné době má Vkontakte cenu 152 milionů dolarů a počet jeho uživatelů dosahuje 215 milionů a stále roste. Co se jazykových lokalizací týče, Vkontakte je dostupný v celkem 70 jazycích, což je skutečně masivní jazyková podpora, ve které se pohybuje třeba již zmíněný Facebook, či Twitter.

Obsah serveru je dostupný pouze registrovaným uživatelům – registrace je samozřejmě zdarma a poskytujete zde zhruba stejné množství informací, jako u kterékoliv jiné sociální sítě.

Přihlášení

Po registraci následuje přihlášení – to je velice jednoduché. Stačí navštívit úvodní stránku vk.com a v levém sloupci vyplnit e-mail, či Vaše telefonní číslo. K tomu se prokážete správným heslem a už Vám nic nebrání v plném užívání služeb Vkontakte.ru.